Immár  30. alkalommal rendezték meg a Köztársaság Kupa Veszprém Megyei Ifjúsági Atlétikai Versenyt szeptember 28-án Veszprémben , ahol szép sikereket értek el a Tapolcai Sportakadémia növendékei.

A megmérettetést Veszprém megye és Veszprém város általános iskoláinak felső tagozatos diákjai számára hirdetik meg egyéni és csapatversenyként is. Krachun Éva testnevelés munkaközösség-vezető lapunknak elmondta, a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola diákjai is megmérettettek a versenyen, ahol kiváló egyéni eredményeket értek el. Az iskolák közötti pontversenyben ennek köszönhetően a 3. helyen végeztek, mindössze egy ponttal lemaradva a második helyezettől. A diákok többsége a Tapolcai Sportakadémia növendéke, edzőik Bakler Zoltán és Csapó Mónika– tudtuk meg.

Nagy volt az öröm és volt is mit ünnepelni. A tapolcai diáksportolók minössze egy ponttal lemeradva a második helyről, a megye harmadik legjobb eredményét érték el a veszprémi atlétikai versenyen /fotó: helyszíni felvétel/

Hal Zalán távolugrásban szerzett 5. helyezést. Hobok Balázs  60 méteren és távolugrásban is  1. helyezést ért el. Kovács Evan  a súlylökés sportág 3. helyezettje lett. Hal Vivien 100 méteres síkfutásban 6.helyezést, távolugrásban 2.helyet harcolt ki magának és Tapolcának. Illés Dorina 100 méteren ért el  4. helyezést. Nagy Bianka a 100 méteres versenyszámban az élen végzett, távolugrásban pedig 3. helyezést érdemelt ki. Szabó Emili  60 méteren 4. lett, távolugrásban pedig 5.  Bakler Zita magasugrásban ért el 1. helyezést, Orbán Csanád  100 méteres síkfutásban szerezte meg az 5. helyet. Szabó Zsombor 100 méteren 5.helyezést, távolugrásban 3.helyezést szerzett. Konczek Lina  a magasugrás 4.helyezését érdemelte ki. Csapatban is kiváló eredmény született, hiszen a 4×100 méteres lány váltót a Bakler Zita, Hal Vivien, Nagy Bianka és Illés Dorina négyes nyerte. A csapat sikeres szerepléséhez Orbán Csenge és Süle Gergő is hozzájárult. /tl/