Megyei Bajnok lett a TVSE Kosárlabdaszakosztályának U12-es válogatottja.

A Csermák József Rendezvénycsarnokban megrendezett III. fordulóban két nagyarányú győzelemmel zárt a gyermek csapat. Az első mérkőzésüket a pápai fiú csapat ellen játszották. Jó rajttal, erős védekezéssel valamint szép egyéni és csapatjátékkal 30-22 pontokat szereztek a negyedekben.

Megyei bajnok csapat fotó: Facebook

Tapolcai Sárkányok – Conoil Motax KC Pápa

108:18 (30-0,30-6,26-6,22-6)

Pontszerzők: Gelencsér Ábel 24, Hobok Balázs 22, Román Richárd 14, Horváth Bence 12, Péter Bence 11, Keller Adrián 6, Kovács Bence 5, Zengői Laura 5, Tátrai Márk 4, Bibor Blanka 4, Gelencsér Bianka 1.

fotó: Facebook

A második mérkőzésen az Ajka ellen kicsit álmosan kezdtek a hazaiak, de a sorokat rendezve újra beindult a tapolcai henger és végül 53 pontos győzelmet szerzett csapatunk.

Ajka MIX U12 – Tapolcai Sárkányok

7:60 (2-6,2-16,1-22,2-16)

Pontszerzők: Gelencsér Ábel 13, Hobok Balázs 10, Horváth Bence 10, Román Richárd 9, Lajos Anna 5, Zengői Laura 3, Tátrai Márk 3, Bibor Blanka 2, Kovács Bence 2, Fodor Gergő 1, Keller Adrián 1, Péter Bence 1.

Így 6 győzelemmel, veretlenül az első helyen végeztek a Sárkányok.

A csapat felkészítését Németh Katalin, Kovács Kristóf és Molnár Lajos irányította.

A Regionális Lány Kadett Bajnokságban a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia egyik csapatát látták vendégül a mieink. A kezdeti álmos, gyenge védekezésnek, pontatlan dobásoknak és kihagyott büntetőknek köszönhetően U16-os lány csapatunk 14 pontos hátrányba került az első negyedben. A második negyed megnyerésével, Kamon Aliz vezetésével felerősödött a hazaiak védekezése és eredményesebb dobások születtek. Fel a remény, hogy esély lehet akár a végső győzelemre is. Bár a második félidőt így is 28:41-es hátrányból kezdte a csapat, de a jó egyéni- és csapatjátéknak köszönhetően 23:7-es harmadik negyedet hajrázva, 51:48-ra már az Oroszlánok vezettek. Nem hagyta magát az akadémiai csapat sem és a 7. percben újra náluk volt az előny, az eredményjelző 57:61-et mutatott. A nagyon izgalmas végjátékban Gerics Izabella fontos védő és támadó lepattanóit követően az utolsó két percben hatból négy büntetőt értékesítve sikerült újra egyenlíteni (61:61). A jó ütemű védekezésnek köszönhetően 7,2 másodperccel a vége előtt Pálosi Laura irányító labdát szerzett és végig robogva vele győztes kosarat dobott. Ugyan maradt még 3,3 másodperc és egy dobási kísérlet a fehérvári csapatnak is, de azt már könnyedén hárította a tapolcai védelem.