Két tapolcai tehetséges fiatal úszólány, Németh Emília és Sipos Amanda több érmet is szerzett a közelmúltban.

Németh Emília (balra) és Sipos Amanda több úszóversenyen is megmérette magát, volt, ahol érmet is szereztek. /Fotó: Keszthelyi Kiscápák SE/

A két lány több versenyen is megmérette magát ősszel és télen is, ezek közül több helyen szereztek érmet is. Ősz végén, Csurgón rendezték meg a II. Gesztenye Kupát, ahol Sipos Amanda 50 m gyors, 50 m mell, 50 m hát, illetve 100 m vegyes versenyszámokban egyaránt a bronzérmet szerezte meg.

Csurgón Amanda négy bronzérmet szerzett. /Fotó: Keszthelyi Kiscápák SE/

A szinte az összes dél-dunántúli úszóegyesületet felvonultató versenyen, a kaposvári I. Magyar Cukor Manufaktúra- Diamant XXXVIII. Adorján József Emlékversenyen a 2009-es korosztályban Emília Dávid Dórával, Gergely Cecíliával és Szemán Viktóriával 4×100 m lány gyorsváltóban szerezett aranyérmet.

A dobogó tetején Kaposváron a 4×100 m lány gyorsváltó. /Fotó: Keszthelyi Kiscápák SE/

Csoportkép Kaposváron. Emília és Amanda jobbra lent. /Fotó: Keszthelyi Kiscápák SE/

November utolsó napján, Székesfehérváron a 8.11 úszóversenyen a 2008-as korosztályban ezüstérmet szerzett a 4x 100 m vegyes váltó csapat, azaz Németh Emília, Princz Petra, Aouich Meryem és Dávid Dóra. Egyesületük a Keszthely Kiscápák SE, edző Szántó Kata és Csala Tamás. /Májer Edit/

Székesfehérváron az ezüstérmes 4×100 m vegyes váltó csapat, azaz (balról) Németh Emília,Aouich Meryem, Dávid Dóra, Princz Petra. /Fotó: Keszthelyi Kiscápák SE/